با دیناکالا آسان بفروشید و کسب درآمد اینترنتی خود را آغاز نمایید!

گسترش خسارت آتش‌سوزی جنگل‌های آمل به ۲۰ هکتار

بازدید: 1 بازدید

Views: 119

جنگل های آمل در حالی پس از گذشت ۴۸ ساعت همچنان در آتش می‌سوزد که اعزام یک فروند بالگرد و نقص فنی آن برای انجام عملیات، توفیقی در پی نداشته است.

جنگل منطقه ‘ رزگه ‘ بخش امامزاده عبدالله آمل از بامداد یکشنبه در آتش سهل‌انگاری افرادی قرار گرفت که پس از روشن کردن آتش برای گرم شدن یا پختن غذا ، آن را خاموش نکرده بودند.
یک فروند بالگرد از روز یکشنبه قرار بود برای خاموش کردن آتش به منطقه اعزام شود، ولی به خاطر شرایط آب و هوایی و مه غلیظی که در منطقه وجود داشت، این کار به روز دوشنبه موکول شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل دوشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت که با وجود به پرواز درآمدن یک فروند بالگرد برای تسریع در خاموش کردن آتش‌سوزی در ارتفاعات جنگلی رزکه، به‌دلیل خرابی چادر ذخیره آب و نیز وجود دودهای گسترده در مسیر آتش‌سوزی، امکان انجام عملیات فراهم نشد.
نعمت‌الله کوهستانی افزود :‌ البته تا عصر دوشنبه با تلاش نیروهای یگان حفاظت و بسیج مردمی‌، محدوده آتش‌سوزی مهار شد‌، اما هنوز به‌طور کامل خاموش نشده است.
وی گفت: در حالی طی دو روز گذشته دست‌کم ۲۰ هکتار از گونه‌های باارزش جنگلی از جمله سرخدار و آزاد در آتش سوخت که به‌دلیل صعب‌العبور بودن منطقه و امکان‌پذیر نبودن اعزام ماشین‌آلات آتش‌نشانی‌، کارها به‌کندی پیش می‌رود.
او افزود: از صبح سه‌شنبه نیز دو گروه کمکی دیگر برای کنترل و مهار نهایی آتش‌سوزی به منطقه اعزام خواهند شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آمل ابراز امیدواری کرد که با توجه به پیش‌بینی هواشناسی درباره احتمال بارش خفیف باران از اواخر امشب و فردا در شهرستان آمل‌، نزولات جوی بتواند به خاموش کردن کامل آتش کمک کند .
دو روز پیش نیز دست‌کم یک هتکار جنگل منطقه ‘ کلرد ‘ آمل در آتش سوخت.
در حوزه استحفاظی شهرستان آمل حدود ۸۰ هزار هکتار جنگل و ۱۲۰ هزار هکتار مرتع وجود دارد.

 

منبع: ایرنا

دسته بندی اخبار و تازه های جنگل اخبار و تازه های حمایت و حفاظت
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
ورود به سایت