با دیناکالا آسان بفروشید و کسب درآمد اینترنتی خود را آغاز نمایید!

گزارش برگزاری پنجمین جشنواره ملی ارکیده در باغ گیاه‌شناسی نوشهر

بازدید: 1 بازدید

Views: 262

پنجمین جشنواره ملی ارکیده ایران از ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ در باغ گیاه‌شناسی نوشهر برگزار گردید و با توجه به تقاضاها و استقبال مردم با تمدید یک روزه، در ۲۷ بهمن به کار خود پایان داد.

در جشنواره امسال ۵۰ تولیدکننده در ۶۵ غرفه شامل ۱۲ غرفه تخصصی گل ارکیده، ۲۰ غرفه گل آپارتمانی، ۱۳ غرفه گیاهان مخصوص فضای باز و ۲۰ غرفه صنایع جانبی و وابسته، محصولات تولیدی خود را در معرض نمایش گذاشتند. در جشنواره امسال،‌ علاوه بر فروش محصولات تولیدی، غرفه داران روشهای صحیح نگهداری گیاهان را نیز آموزش می دادند.

مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور در این جشنواره، علاوه بر میزبانی جشنواره در باغ گیاه‌شناسی نوشهر، با نمایشگاه معرفی خدمات علمی و انشارات مؤسسه و فروشگاه محصولات تولیدی مؤسسه شامل گل و گیاه و فرآورده‌های گیاهان داروئی و انتشارات شرکت داشت با استقبال بسیار خوبی نیز از طرف مردم در این موضوعات، مواجه شد.

حدود ۳۵ هزار نفر در طی برگزاری جشنواره از آن دیدن نمودند.

پنجمین جشنواره ملی گل ارکیده در باغ گیاه‌شناسی نوشهر، علی‌رغم شرایط نامساعد جوی و مشکلات راههای منطقه با استقبال چشمگیر مردم روبرو شد و ۳۵ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کردند.

جناب آقای دکتر خاوازی، ریاست سازمان آموزش و تحقیقات کشاورزی کشور، جناب آقای مهندس غلامرضا تقوی، مدیر کل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان زینتی و قارچ های خوراکی وزارت جهاد کشاورزی، جناب دکتر احمدی لاشکی نماینده محترم مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، جناب آقای هادی ساعی قهرمان ملی کشور در رشته تکواندو، مسئولین ستادی و دفاتر سازمان کشاورزی استان مازندران، فرمانداران محترم و مسئولین محترم شهرستانهای نوشهر ، چالوس، کلاردشت، نور و ساری، شهرداران و اعضای محترم شهرهای مختلف استان مازندران ، جناب سرهنگ جناسمی فرمانده سپاه نوشهر، در طول برگزاری جشنواره از غرفه ها و مجموعه باغ گیاه شناسی بازدید نمودند.

درباره باغ گیاه‌شناسی نوشهر

باغ گیاه شناسی نوشهر که از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی کشور محسوب می‌­شود به عنوان باغ گیاه شناسی برای ناحیه رویشی هیرکانی انتخاب شده است.

این باغ در راستای دو هدف اصلی باغ های گیاه شناسی در سراسر دنیا یعنی آموزش به تمامی اقشار مردم و نگهداری از گونه های نادر و در حال انقراض، فعالیت می کند. در سال ۱۳۸۶ به دلیل اهمیت بالای مجموعه حاضر، به عنوان یک اثر طبیعی در سازمان میراث فرهنگی به شماره ۱۷۷۹۵ به ثبت رسید.

حبیب زارع رئیس باغ گیاهشناسی نوشهر در معرفی این گنجینه ملی گفت: باغ گیاهشناسی نوشهر یکی از مهمترین و ارزشمندترین مجموعه گیاهی کشور و خاورمیانه است. این باغ ۹۰ سال قدمت است و ۱۵۰۰ گونه بومی و غیربومی را میزبانی می کند.
وی افزود: همچنین بیش از ۲۵ هزار گونه گیاهی به صورت خشک شده، در هرباریوم یا موزه گیاهان خشک در باغ گیاهشناسی نگهداری می شود.

 

 

جای دارد از زحمات و تلاش‌های مدیران و مسئولین شهری نوشهر و البته تلاش‌های شبانه‌روزی همکاران عزیزمان، آقای دکتر حبیب زارع و خانم دکتر طیبه امینی و همکاران محترم ایشان در باغ گیاه‌شناسی نوشهر برای برگزاری این جشنواره ملی تقدیر و تشکر نمائیم.

دسته بندی اخبار اصلی اخبار صفحه اصلی اخبار مراکز اخبار و رویدادها
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود به سایت