با دیناکالا آسان بفروشید و کسب درآمد اینترنتی خود را آغاز نمایید!

نخستین نشست هم‌اندیشی تولید فیلم‌های آموزشی – ترویجی برگزار شد

بازدید: 1 بازدید

Views: 121

نخستین نشست هم‌اندیشی تولید فیلم‌های آموزشی –  ترویجی، با حضور دکتر سرافرازی، مدیرکل دفتر شبکه دانش و رسانه‌های ترویجی، مهندس اسحاقی معاون دفتر، مهندس هوشین رئیس گروه رادیو تلویزیونی جهاد،‏ پژوهشگر مروجان ارشد سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، تهیه‌کنندگان فیلم‌های آموزشی – ترویجی و جمعی از کارشناسان معاونت ترویج روز ۱۶ تیرماه سال جاری در سالن شهید مطهری مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) کرج برگزار شد.

در افتتاحیه این مراسم، دکتر سرافرازی ضمن عرض خیر مقدم به پژوهشگر مروجان ارشد و تهیه‌کنندگان  گفت: در جلسه‌ای که،  سال گذشته با حضور مهندس حجتی وزیر  محترم جهاد کشاورزی و دکتر خاوازی معاون ترویج  برگزار شد، مقام عالی وزارت اظهار داشت که  فعالیت‌های زیادی در بخش کشاورزی اتفاق افتاده ولی انعکاسی نداشته است، ایشان تأکید کرد که  هرچه زودتر استودیو کشاورز افتتاح شود و برنامه‌های تولید شده در این استودیو در معرض دید مردم قرار گیرد.

دکتر سرافرازی افزود: استودیو کشاورز در دفتر شبکه دانش و رسانه‌های ترویجی افتتاح شد و اولین برنامه با حضور مهندس اکبری معاون وزیر در امور آب و خاک تولید شد و برنامه‌های آتی نیز  به ترتیب با حضور دیگر معاونان وزیر ضبط و با پخش آن از سیما ، فعالیتهای کشاورزی در حوزه های مختلف ، در جامعه  انعکاس خواهند یافت.

ایشان با اشاره به بخشی از سناریوی  کلی تدوین شده  در معاونت ترویج افزود: اجرا و انعکاس این برنامه‌ها، در راستای رهنمودها و محورهای ۲۱ گانه اقتصاد مقاومتی   در وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد. وی تصریح کرد: تولید فیلم‌های آموزشی  ترویجی و پروژه‌های کوچک مقیاس و بزرگ مقیاس با حضور کشاورزان نمونه در دست تهیه است.

مدیرکل دفتر شبکه دانش و رسانه‌های ترویجی، دعوت از تهیه‌کنندگان و پژوهشگر مروجان ارشد را مرحله حساسی به سوی عملیاتی شدن  تولید برنامه‌ها دانست و گفت: تولید ۸۸ برنامه “وبینار”  با حضور پژوهشگر مروجان ارشد از دیگر برنامه‌های این  دفتر می‌باشد.

وی در پایان افزود:  جهت تسریع در کار، پروتکل روشن و مکتوب در اختیار پژوهشگران و تهیه‌کنندگان قرار داده شد. ایشان در پایان از پژوهشگران و تهیه‌کنندگان درخواست کرد با رعایت زمان‌بندی، کارها سر وقت انجام شود.

در ادامه نشست، مهندس اسحاقی و مهندس هوشین، ضمن تشریح ساختار و محتوای فیلم‌های آموزشی – ترویجی، فرایند تولید آن‌ها را نیز شرح دادند. سپس مهندس اسحاقی به  سؤالات  تهیه‌کنندگان و محققان ارشد پاسخ داد.

در بخش دیگری از این مراسم تهیه‌کنندگان فیلم‌های آموزشی – ترویجی، گزارشی از عملکرد خود ارائه دادند و  در ادامه دو پانل محتوایی و فنی با حضور محققان و تهیه‌کنندگان برگزار شد که اعضائ  پانل به بحث و تبادل نظر درزمینه های مطروحه  پرداختند.

دستورالعمل تولید فیلم‌های آموزشی – ترویجی نیز در این جلسه ارائه گردید.

دسته بندی اخبار و تازه های اداره ترویج اخبار و رویدادها
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود به سایت