با دیناکالا آسان بفروشید و کسب درآمد اینترنتی خود را آغاز نمایید!

توسعه و گسترش زراعت چوب در کشور، اولویت منابع طبیعی

بازدید: 1 بازدید

Views: 349

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با پر اهمیت خواندن حفظ جنگل های شمال بر توسعه و گسترش زراعت چوب در کشور تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی سازمان جنگل‌ها، مهندس خلیل آقایی روز سه شنبه در اولین جلسه ستاد ملی توسعه زراعت چوب خاطرنشان کرد: توسعه زراعت چوب کشور می‌تواند علاوه بر تامین نیازهای داخلی صنایع و کارخانجات چوبی از تخریب جنگل‌ها نیز به شدت جلوگیری نماید.

رییس سازمان جنگل‌ها خواستار افزایش تولید قلمه و نهال مورد نیاز با نظارت مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع شد و نتایج حاصل از مطالعات انجام گرفته در فرآیند طرح توسعه زراعت چوب را بسیار با اهمیت و راهگشا خواند.

در این جلسه دکتر میرعرب رضی، مجری طرح زراعت چوب ضمن تشریح فرآیند اجرایی طرح، اهم برنامه‌های در دست اجرا و فعالیت‌های انجام شده در سال جاری را بیان کرد.

در ادامه نماینده مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع، مطالعات انجام شده در خصوص تولید قلمه از کلن‌های پرمحصول صنوبر، بررسی وضع موجود زراعت چوب و پروژه پتانسیل‌یابی و تعیین مناطق توسعه زراعت چوب در کشور را ارائه و به بحث و بررسی گذاشت.

بر اساس این گزارش، در اولین جلسه ستاد ملی توسعه زراعت چوب کشور که با حضور رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور برگزار شد، معاونین رییس سازمان، رییس شورای عالی جنگل و مدیران کل منابع‌طبیعی استان‌های تهران، اردبیل، آذربایجان غربی، گیلان، گلستان و مازندران حضور داشتند.

دسته بندی اخبار اصلی اخبار صفحه اصلی اخبار و تازه های گونه های سریع الرشد اخبار و رویدادها
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود به سایت