با دیناکالا آسان بفروشید و کسب درآمد اینترنتی خود را آغاز نمایید!

بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب وزارت جهاد کشارزی در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزارشد

بازدید: 1 بازدید

Views: 284

در مراسم بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج کشاورزي کتاب  “اطلس بذور گیاهان دارویی (جلد اول )” (نوشته: آقای دکتر ابراهیم شریفی عاشورآبادی و سرکار خانم دکتر مريم مکی­زاده تفتی، موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور)

به عنوان کتاب  شایسته تقدیر معرفی شد.

مراسم بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج کشاورزي به منظور تقدير از آثار برتر کتاب و نشريات و ارتقای فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی در روز سه شنبه مورخ ۲۹/۰۸/۹۷ در سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج کشاورزي با حضور دکتر خاوازي، (معاون محترم وزير و رئيس سازمان تحقيقات)، حجت الاسلام والمسلمين سيديان و حجت الاسلام والمسلمين تقوي (نمايندگان محترم ولي فقيه در وزارت جهاد کشاورزي)، دکتر زند (مشاور عالي وزير محترم جهاد کشاورزي)، دکتر حسيني پور (دبير محترم اجرايي بيست و ششمين دوره هفته کتاب کشور) و تعدادي از همکاران محترم سازمان تحقيقات و ساير سازمانهاي مرتبط برگزار شد.

اجراي اين مراسم و معرفي برنامه ها توسط آقاي مهندس فهيم از همکاران و مجريان توانمند وزارت جهاد کشاورزي آغاز و با سخنراني جناب آقای دکتر فرازمند رئیس محترم مرکز فناوری اطلاعات سازمان پيگيري شد. ايشان در رابطه با راه اندازی پورتال های مفید مرتبط با مطالعه و کتاب خوانی، از جمله پورتال دبیرخانه دائمی ستاد هفته کتاب کشاورزی و منابع طبیعی و سایت بیست و ششمین  دوره هفته کتاب کشاورزی،‌کتابخانه مجازی کشاورزی و ساير پورتال هاي الکترونيکي مربوط به سازمان و وزارت جهاد کشاورزي توضيحاتي را ارائه نمودند و در خصوص فعاليت هاي صورت گرفته در هفته کتاب نيز به معرفي برنامه هاي برگزار شده از جمله بازديد از باغ کتاب و برگزاري نمايشگاه کتاب براي همکاران پرداختند.

در این مراسم، حجت الله والمسلمین تقوی، ضمن تبریک به مناسبت هفته کتاب،‌ اين هفته را یک مناسبت ارزشمند خوانده و با اشاره به مصادف شدن هفته کتاب با هفته وحدت،‌ آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) و ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام صادق(ص) اظهار کردند که این تقارن و تطابق را باید به فال نیک گرفت و از آن برای توجه بیشتر به امر کتاب خوانی استفاده کرد. ايشان اظهار داشتند که مهمترين بخش شخصيت انسان عقل و انديشه است که از طريق مطالعه بدست مي آيد.

جناب آقاي حسيني پور ضمن تشکر از همکاران سازمان به نقش ارزنده کتاب و کتابخواني در دنياي امروز و توجه بيشتر به آن به خصوص در حوزه کشاورزي اشاره نمودند.

در ادامه جناب آقای دکتر زند مشاور محترم وزیر جهاد کشاورزی نيز اظهار داشتند که نقش کتاب و کتابخواني در پيشبرد اهداف متعالي هر فرد و جامعه مي تواند تاثير قابل ملاحظه اي را داشته باشد و برنامه ريزي جهت دستيابي به مطالعه بايد به گونه اي باشد که در زندگي روزمره ما گنجانده شود. ايشان اظهار داشتند در دوره رياست سازمان تحقيقات علي الرغم مشغله زياد سعي در مطالعه يک کتاب در ماه را داشتند و يکي از ارزانترين هدايايي که افراد مي توانند به هم بدهند کتاب مي باشد.

در بخش بعدی مراسم، اسامی شايسته ترين و برترین آثار بیست و ششمین دوره هفته کتاب سازمان تحقيقات با معرفي اسامي و تقدير از آنها با اهداي لوح يادبود توسط مسئولين حاضر صورت گرفت که به شرح زير مي باشند.

در بخش معرفي کتاب ها، کتاب “جنس های قارچ ها و شبه قارچ های ایران “(نوشته: دکتر جعفر ارشاد، موسسه تحقيقات گياهپزشکي کشور) به عنوان کتاب برتر و کتاب هاي “اطلس بذور گیاهان دارویی (جلد اول )” (نوشته: آقای دکتر ابراهیم شریفی عاشورآبادی و سرکار خانم دکتر مريم مکی­زاده تفتی، موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور) و کتاب “Biogas Fundamentals, Process, and Opration” (نوشته: دکتر ميثم طباطبايي پژوه و دکتر حسين قنواتي، پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی ) به عنوان کتاب های شایسته تقدیر معرفی شدند.

در بخش معرفي مجلات، “مجله علمی شیلات ایران”  (سردبير: دکتر عباس متين فر، موسسه تحقیقات علوم شیلات کشور) به عنوان مجله برتر و مجلات “مهندسی و مدیریت آبخیز ” (سردبير: دکتر داود نيک کامي، پژوهشکده حفاظت و خاک و آبخیزداری) و ” مجله رستنیها” (سردبير: دکتر سعيد شيرزاديان، موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور)، به عنوان مجلات شایسته تقدیر عنوان شدند.

در این مراسم،‌ لقب اثر ترویجی برتر به “گل جالیز (بیلوژی و مدیریت)” (نوشته: دکتر نوشين نظام آبادي و دکتر مهدي مين باشي، موسسه تحقيقات گياهپزشکي کشور) و آثار ترویجی شایسته تقدیر به “کینوا شبه غله مناسب آب  شور” (نوشته: دکتر معصومه صالحي و دکتر فرهاد دهقاني، مرکز ملي تحققیات شوری) و “اصول طراحی سالن مرغداری پرورش مرغ گوشتی ” (نوشته: دکتر مسعود مستشاري محصص، موسسه تحقیقات علوم دامی کشور) تعلق گرفت.

در ميان کتابخانه ها و کتابداران برتر نيز “سرکار خانم نسرین دیجوریان” (مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی همدان) به عنوان کتابدار برتر و آقایان “رحیم گل مرادی” (مرکز تحقيقات و آموزش کشاورزي و منابع طبيعي صفي آباد) و “اکبر ولی نژاد” (موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي-شعبه شمال شرق کشور-مشهد) به عنوان کتابداران شایسته تقدیر معرفي شدند.

پورتال “موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی” (مسئول: امیر قاسمی) به عنوان پورتال برتر و پورتال های “پژوهشکده مرکبات و میوه های نیمه گرمسیری”  (مسئول: حمیدرضا قلی پور) و “مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان” (مسئول: علیرضا برسلانی) به عنوان پورتال های شایسته تقدیر معرفي شدند.

“موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی” از بین تمامی موسسات تحقیقاتی به عنوان موسسه برتر در تولید آثار ترویجی نيز انتخاب شد.

در پایان،‌ با اجراي موسيقي زيبا و معرفي اسامي ۲۰ نفر از حاضرین و اهداي بن کتاب به آنها مراسم بيست و ششمين دوره هفته کتاب خاتمه يافت.

دسته بندی اخبار و رویدادها دیگر اخبار
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ورود به سایت